Kíváncsi, hol van az alvázszám a Tesláján? A Tesla alvázán vagy karosszériáján, a jármű jobb oldalán, jól látható helyen, tartósan el kell helyezni az alvázszámot. A jármű azonosítása az egyik első dolog, amelyet a járműdiagnosztikai vizsgálat során végeznek, és fontos része annak.

A Tesla járművekben azonban az autómodelltől függően (pl. Model 3, Model S, Model X, Roadster) más-más helyen található. A régebbi autóknál a jármű névtábláján helyezték el, vagy a jármű vázára vagy karosszériájára “lyukasztották” vagy bélyegezték. Az újabb járműveken a szám gyakran a szélvédő mögött található matrica formájában látható. Ha nem találja a számot, érdemes elautózni egy műszaki vizsgálóállomáshoz, és segítséget kérni a diagnosztikustól. A legegyszerűbb azonban, ha a honlapon elérhető eszközünket használja. Természetesen, ha új autót keres, sok hirdető adja meg ezt a számot a hirdetésben, hogy eladja az autót, és már lehetővé teszi számunkra, hogy ellenőrizzük.

Ellenőrizze, hol van az alvázszám a Teslában – adja meg a karosszéria számát

Ne feledje, hogy vásárlás előtt ellenőrizze a jármű előéletét! Ezt a Tesla alvázszámának alábbi megadásával teheti meg:

 

Jó ötlet megfejteni az alvázszámot, mielőtt megvásárolja a járművet, hogy megbizonyosodjon arról, hogy valóban azért fizet, amit vásárol. Sajnos kiderülhet, hogy az új berendezés hátrányosan befolyásolja a járművet, és gyakori látogatásokra lesz szükség a márkakereskedésben. Az alvázszám ellenőrzésével azt is meg tudjuk állapítani, hogy a jármű véletlenül nem lépett-e be illegálisan az országba. Ez sajnos egyre gyakoribb probléma.

VIN szám mi ez?

 

A VIN vagy Vehicle Indentification Number (járműazonosító szám) egy egyedi járműazonosító szám, amely számos fontos információt tartalmaz az autóról. Az alvázszám többek között olyan információkat tartalmaz, mint a gyártási ország, a modellév, a meghajtás típusa, a motorváltozat, a felszerelési opciók.

A VIN-számokat először 1954-ben használták az Egyesült Államokban.  Az autógyártók, mint például a Tesla, már korábban is így jelölték autóikat. Az ilyen típusú jelölést Európában kezdték el használni a gyártók. Az első számok azonban másképp néztek ki. Csak a nyolcvanas években (egészen pontosan 1981-ben) állapodtak meg végre a világ gyártói az amerikai gyártókkal együtt ebben a kérdésben.

1981-ben az Egyesült Államokban a Nemzeti Közúti Közlekedésbiztonsági Hivatal egységesítette a formátumot. Az eladott autóknak olyan 17 karakteres alvázszámot kell tartalmazniuk, amely nem tartalmazza az I (I), O (o) vagy P (q) betűket (az 1 és 0 számokkal való összetévesztés elkerülése érdekében).

Ezért a rendőrség, a biztosítótársaságok és a használtautó-kereskedők munkájának megkönnyítésére közös szabványt dolgoztak ki. Mostantól minden autó alvázszáma 17 karakterből – betűkből és számokból – áll.

Ha már megtalálta az alvázszámot, mindenképpen ellenőrizze azt. Ez segít megismerni minden információt egy adott modellről. Az alvázszámnak köszönhetően megtudhatja többek között a jármű történetét, felszereltségét, színét és eredetét. Az ebben a számban szereplő összes információ lehetővé teszi, hogy helyes döntést hozzon autóvásárláskor.